Informacija

    herbas herbas

Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija

Teisinė forma: biudžetinė įstaiga
Įstaigos kodas: 290443410 
Vadovas: Lina Stancelienė, direktorė
Adresas: Baltijos pr. 53, LT-94125 Klaipėda
Tel: +370 667 43 211
El. pašto adresas: mazvydas@mazvydas19.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Socialiniai tinklai

Pamokų laikas

Pamokos šiuo metu nevyksta.
Pirmoji pamoka: 8.00–8.45 val.
Antroji pamoka: 8.55–9.40 val.
Trečioji pamoka: 9.50–10.35 val.
Ketvirtoji pamoka: 10.55–11.40 val.
Penktoji pamoka: 12.15–13.00 val.
Šeštoji pamoka: 13.10–13.55 val.
Septintoji pamoka: 14.05–14.50 val.
Aštuntoji pamoka: 15.00–15.45 val.

Integruotos pamokos


Integruota pamoka 

4a klasės mokinius nustebino, kaip mokytojos Vilma B. ir Vaida K. neįprastai sujungė kelių mokomųjų dalykų žinias ir organizacijos „Žaliasis taškas“ kvietimu prisijungė prie edukacijos „Žaliasis raštingumas“. Integruotose technologijų ir anglų kalbos pamokose ketvirtokai nuotolinėje srautinėje pamokoje su kitų klasių mokiniais iš Lietuvos mokyklų susipažino su praktiniu aplinkosaugos principų taikymu kasdienybėje ir iš pakuočių sukūrė darbelį, skirtą parodyti meilę ne tik draugui, bet ir gamtai! Pamokoje buvo bendraujama lietuvių kalba, o anglų kalbos žodžių ketvirtokai mokosi įgyvendindami ekologinį projektą. Mokiniams tokia prasminga veikla yra įdomesnė, skatina mokytis, padeda žinias sieti su gyvenimu, plečia akiratį!




 

 


INTEGRUOTOS ANGLŲ KALBOS PAMOKOS IR VEIKLOS

Būk sumanus, būk kūrybingas!“ – taip mes, anglų kalbos mokytojos, nusprendėme pavadinti integruotų anglų kalbos pamokų ir veiklų savaitę ir mokymą(si) padaryti įdomų, aktualų, prasmingą, susietą su realiu gyvenimu. Gegužės 2–9 dienomis progimnazijoje paminėjome Klaipėdos miesto gimtadienį ir Europos dieną. 3–4 klasių mokiniai dirbdami grupelėmis, poroje ir individualiai gilino savo žinias lietuvių ir anglų kalbomis temomis: „Miestas“, „Mano miesto istorija“, „Šventės“ „Europa“, „Europos sąjunga“. Pamokų ir neformaliojo švietimo – anglų kalbos būrelio – metu mokiniai ieškojo atsakymų į klausimus, kokia buvo Klaipėda seniau ir dabar, kuo svarbus yra Klaipėdos miestas, kaip švenčiamos šventės, puoselėjamos tradicijos, kokie yra miesto žymūs žmonės, lankytini objektai ir kt. Mokiniai skaitė, rašė, kūrė, piešė, dainavo, žaidė, diskutavo, naudojosi informacinėmis technologijomis, ir, žinoma, džiaugėsi. Visiems labai patiko dirbti kompiuterių ir „lauko“ klasėse. Taip pat smalsu buvo dalyvauti protmūšyje ir pasitikrinti savo žinias. Šaunūs mūsų mokiniai! Viktorinos – viena smagiausių mokymo(si) veiklų, bet dar smagiau, kai viktorinas kuria savo draugams bendraamžiai.  Mokiniai, lankantys anglų kalbos būrelį – Rusnė, Goda ir Julius iš 4alfa, Dominykas, Lukas ir Emilijus iš 4a sukūrė klausimus viktorinoms „Kahoot“ ir „Wordwall“ programėlėse. Interaktyviose viktorinose žaismingai žinias apie Klaipėdos miestą (istoriją, lankytinus objektus, asmenybes, šventes) bei Europą (šalių sostines, svarbius faktus, vertybes, istoriją) pasitikrino visi progimnazijos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai. Sveikiname nugalėtojus ir džiaugiamės rezultatais: 

 

Viktorinos „Faktai apie Klaipėdą“, skirtos 770-ajam miesto gimtadieniui paminėti, nugalėtojai:

3 klasių:

I vieta Karolis (3alfa), Kristupas (3beta), Armandas (3a), Melita (3b)

II vieta Algimantas (3alfa), Renaldas (3beta), Mantas D. (3a), Antanas (3b)

III vieta Mantvydas (3alfa), Amelija (3beta), Auksė B. (3a), Emilijus (3b)

 

4 klasių:

I vieta Rugilė (4alfa), Edvinas (4beta), Urtė (4a), Augustas (4b)

II vieta Lukas (4alfa), Gustas (4beta), Arnoldas (4a), Gabrielius (4b)

III vieta Darius (4alfa), Jonas (4beta), Elija (4a), Kajus (4b)

 

Viktorinos „Faktai apie Europą“, skirtos Gegužės 9-ajai – Europos dienai, paminėti, nugalėtojai:

Anglų kalbos būrelio:

I vieta Urtė (4a)

II vieta Dominykas (4a)

III vieta Lukas (4a)

 

Ačiū visiems mokiniams už aktyvų dalyvavimą, sumanumą ir kūrybingumą!

Anglų k. mokytojos Vaida K. ir Dalija K.




Integruotos anglų k., dailės ir muzikos pamokos
Spalvotus, rankų darbo atvirukus Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių proga gaminti mokėsi mūsų mokyklos 2–4 klasių mokiniai. Paskatinti mokytojų Dalijos, Laimos ir Vaidos per anglų kalbos pamokas mokiniai mokėsi sulankstyti ir pasiruošti atviruko pagrindą, išsikirpti detales, kitus atviruko elementus nupiešti / suteikti atvirukui nuotaiką, savitumą, šiltumą. Mokiniai, pasitelkę fantaziją ir kūrybiškumą bei naudodami paprasčiausias priemones (popierių, žirkles, klijus ir kt.), pagamino šventinius atvirukus. Kiekvienas pridėjo savitą, ypatingą detalę, suteikė savo darbeliui išskirtinumo.
Integruotų anglų kalbos, dailės ir muzikos pamokų metu ne tik popierius virto ryškiaspalviais meno kūriniais. Mokiniai mokėsi užrašyti sveikinimą, klausėsi ir dainavo tradicines kalėdines dainas ir giesmes, ugdėsi savarankiško darbo įgūdžius.

Šventinių atvirukų gamyba visiems suteikė teigiamų emocijų, kūrybiškumo ir bendravimo džiaugsmo




Integruotas chemijos, biologijos, geografijos projektas 

„TVARI ATEITIS TAVO RANKOSE“

Projektą vykdė:

Chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė

Biologijos mokytoja Živilė Montrimienė

Geografijos mokytoja Ilona Mačiulaitienė

8 klasės mokiniai


 

Integruota geografijos-inžinerijos pamoka

Integruotoje geografijos – inžinerijos pamokoje 6-ų klasių mokiniai sužinojo Žemės skriejimo greitį apie savo ašį ir aplink Saulę. Nustatė ašies pasvirimo kampą. Išsiaiškino Žemės sukimosi kryptį. Piešė gaublį sumažintu masteliu. Sukonstravo gaublį – Žemės modelį.

Integruota informacinių technologijų ir fizinio ugdymo pamoka

Informacinių technologijų pamokoje mokiniai sužinojo, kaip veikia pikselių monitorių ekranai bei kokie yra piešinių kodavimo koordinatėmis būdai: informacijos užkodavimas skaitmeniniuose kompiuteriuose ir pikselių tinklelio spalvinimas ant plakato ar kitų paviršių. 

Mokiniai atliko spalvinimo užduočių pikselių tinkleliui užpildyti pagal duotas koordinates. Taip mokiniai pasiruošė būsimai užduočiai fizinio ugdymo pamokoje, kurioje, atsikodavę fizinių pratimų paveikslų, patyrė 45 sekundžių trukmės šešių pratimų, gerinančių jų fizinę būklę, iššūkį.

Mokytojai: D.Siaurienė, V.Sarsevičius



Integruotos biologijos - fizikos pamokos metu 8 klasės mokiniai stebėdami mokymosi objektus susipažino su akies sandara, regos pojūčio susidarymu ir dažniausiai pasitaikančiais regos sutrikimais. Atliko praktikos darbą su glaudžiamaisiai ir sklaidomaisiais lęšias, kurio metu išsiaiškino kaip lęšiai pritaikomi koreguojant trumparegių ir toliaregių regėjimą. Mokytojai: Ž. Montrimienė, R. Medžiūnas
 

Lygtys matematikoje ir muzikoje (4β klasė, mokytojos metodininkės Lidija Portnych ir Daiva Blagnytė)


Daiktų dalys matematikoje, natų trukmės ženklai muzikoje ir jų pavadinimai anglų kalboje (3α klasė, mokytojos metodininkės Žaneta Norkuvienė, Laima pranevičė ir Lidija Portnych)


Menų ir amatų diena (Technologijų mokytojai kartu su 5-8 klasių mokiniais pakvietė pradinių klasių mokinius į pamoką, kuri vyko mokyklos aktų salėje, pagal sudarytą tvarkaraštį. Mokiniai savo rankomis gamino įvairius suvenyrus, juos galėjo parsinešti namo. tuo pačiu vyko rankdarbių paroda. Joje galėjome pamatyti mokytojų, mokinių, tėvelių ir senelių dirbinių. Idėja - neskubėk pirkti daikto - gali pasidaryti pats.)


Mastelis. Atstumų matavimas (6β klasė, mokytojos metodininkės Ilona Mačiulaitienė ir Džiuginta Viršilaitė) Geografijos ir matematikos mokytojos su 6β klasės mokiniais pakartojo kas yra mastelis, tuomet žemėlapiuose matavo atstumus tarp miestų ir, naudodamiesi duotu masteliu, apskaičiavo realius atstumus. Gautus atsakymus tikrinosi su kitais klasės mokiniais.